Black Biceps

To grupa Polaków z Litwy z rejonu wileńskiego, założona w 2013 r., składająca się
z młodych, wykształconych muzyków, którzy swoją pasję do tego co teraz robią
na scenie, posiadają od dziecka, a dzisiaj zarażają nią innych. A wszystko zaczęło się tak… „- Spróbuj zagrać te chwyty… Dobra piosenka….” Tak Witalij zapoznał się
z Edgarem od strony muzycznej. Będąc w Polsce z chórem szkolnym zaczęli planować swoją karierę muzyczną.
W 2012 r. powstał duet Black Biceps, który podbił serca publiczności
w okolicach Wileńszczyzny. Rok później duet przerodził się w 5-osobowy, a następnie już ostatecznie 7 os. zespół. Po udanym debiucie w telewizyjnym show Talentów Litwy chłopaki zwrócili uwagę dużej części Litwy na swoją twórczość i wydali dwa teledyski. Po dwóch latach ponownie wzięli udział w Talentach Litwy (Mam Talent)
i dotarli do super finału. Aktualnie grają wiele koncertów na terytorium Litwy i Polski, uczestniczą w różnych festiwalach, tworzą nowe przeboje w języku litewskim
i polskim. 

Gatunek muzyczny jaki prezentuje Zespół BB to przede wszystkim
ska, ale także mieszanka pop, rock, folk, ale każdy utwór to swego rodzaju niepowtarzalne dzieło artystyczne. Grają swoje autorskie utwory.
Koncerty zespołu Black Biceps to pełne energii show, które pozostanie na długo
w pamięci odbiorców. Pod koniec czerwca ukazała się pierwsza płyta
w języku polskim z utworami promującymi zespół na terenie naszego kraju.
W lipcu 2018 roku gościli w TVP w programie muzycznym „Halo Polonia” Marka Sierockiego, a w sierpniu wystąpili w Wielkopolsce na jednaj scenie z Marylą Rodowicz. Zespół Black Biceps to jeden z najlepszych towarów eksportowych, młodego pokolenia, z Litwy oraz swego rodzaju świeżość na litewskim rynku muzycznym.